Menu

Uwaga na naciągaczy

Mimo że w Polsce działa mnóstwo banków, zarówno tych z polskim, jak i z zagranicznym kapitałem, a do tego cała masa innych instytucji finansowych, znalazło się także miejsce dla działalności związanych z pożyczkami, które, śmiało można to powiedzieć, noszą znamiona przestępstwa. Chodzi tu o obecnych praktycznie w każdym mieście i każdej miejscowości naciągaczy, którzy, żerując na ludzkim nieszczęściu i towarzyszącym mu czasowym ograniczeniu zdolności trzeźwego myślenia pożyczkobiorców lub też na osobach starszych, które nie są już w pełni sprawne umysłowo, podsuwają im do podpisywania wyjątkowo niekorzystne dla nich umowy na pożyczki, które wiążą się z bardzo wysokimi odsetkami, co oczywiście jest zapisane bardzo drobnym druczkiem.

Kredyt na chłodno

Jak się przed nimi ustrzec? Z pewnością nie ma jednego sprawdzonego sposobu, istnieje jednak wiele rad, które warto wcielić w życie. Najważniejsze to dokładnie czytać wszystkie umowy – na miejscu, lub, jeszcze lepiej, zabrać je ze sobą do domu i dokładnie się zapoznać. Trzeba także pamiętać o tym, żeby nie działać emocjonalnie, tylko podejść do transakcji z opanowaniem: zbytnie podniecenie otrzymaniem pieniędzy czy też załamanie faktem, że musimy o nie prosić, mogą nam przysłonić różne niepokojące sygnały.

Różni pożyczkodawcy

W dzisiejszym świecie pożyczki możemy dostać w różnych miejscach, nie tylko w banku. Wszystkie one mogą być dla nas bardzo korzystne, jeżeli tylko skorzystamy z usług sprawdzonej placówki, takiej, którą znamy z mediów lub opowieści przyjaciół. Niska cena to nie jest niezawodna gwarancja bezpieczeństwa.