Menu

Pożyczki pozabankowe – dla kogo?

Produkty pozabankowe powstały z myślą o ludziach, których nie stać na zaciągnięcie kredytu w banku. Jeśli mamy stałe już od kilku lat to samo zatrudnienie i zarabiamy co miesiąc dużą sumę możemy być pewni, że załatwienie kredytu w banku to tylko formalności. Sprawa wygląda zupełnie inaczej gdy o kredyt ubiega się osoba, która zarabia na poziomie najniższej krajowej. Dla niej bank nie będzie tak łaskawy. Po przebiciu się przez gąszcz przepisów i złożeniu opasłych tomów dokumentów formalnych najczęściej okazuje się, że taka osoba i tak nie ma szans na uzyskanie kredytu. Tak więc jedynym wyjściem dla kogoś kto nie zarabia zbyt dużo jest pożyczka pozabankowa.

Jak dużo mogę wziąć kredytu?

Niestety, tu nie mamy dobrych wieści. Już w trakcie przeglądania stron internetowych firm oferujących produkty pozabankowe zauważymy, że mogą nam one zaoferować jedynie kilkaset złotych. Firmy pożyczkowe o ugruntowanej pozycji na rynku są w stanie zaoferować nam nawet kilka tysięcy złotych ale to wciąż jest za mało jeśli chcemy na przykład wybudować dom. Za takie pieniądze można kupić używane auto, nową pralkę, bądź zrobić nieduży remont. Na większe inwestycje typowego Kowalskiego nie będzie stać. Ludzie nie mający wysokich zarobków często przez wiele lat zbierają pieniądze by wybudować dom bądź zmienić samochód na nowy.

Pieniądze łatwo i bez formalności

Pożyczki pozabankowe powstały by przeciętny człowiek mógł zrealizować swoje dość niewielkie marzenia. Firmy udzielające takich pożyczek oferują uzyskanie ich łatwo i bez zbędnych formalności. Wystarczy tylko Twój dowód.