Menu

Osiemnastolatkowie pożyczają za darmo?

Na rynku finansowym można znaleźć kilka firm, które zdecydowały się dać szanse tym najbardziej potrzebującym osiemnastolatkom. Niektórzy z nich mają już w tym wieku pomysły na rozwijanie własnego biznesu, na który zwyczajnie brakuje im odpowiednio wysokich funduszy. Jeśli faktycznie masz zaledwie osiemnaście lat i pilnie potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, postaraj się znaleźć dla siebie najkorzystniejszą ofertę, a więc – pożyczaj za darmo. Taka opcja pozwoli ci uniknąć dodatkowych, standardowo naliczanych kosztów przy zaciąganiu pożyczki, pod warunkiem, że zmieścisz się w odpowiednim czasie, zapisanym w umowie.
Firma, do której możesz zwrócić się o pożyczenie pieniędzy w wieku osiemnastu lat, jest Ale Gotówka. Maksymalną granicą wieku w jej przypadku jest siedemdziesiąt pięć lat. Należy wykazać posiadanie polskiego obywatelstwa. Do wzięcia 2 000 złotych pożyczki potrzebujesz dostępu do Internetu i wypełniani specjalnego formularza na stronie. Darmowa pożyczka obowiązuje jedynie składających wniosek o pożyczkę po raz pierwszy. Maksymalnym okresem pożyczki w tym wypadku jest standardowe trzydzieści dni kalendarzowych. Kwota, o jaką możesz wnioskować, zwiększa się wraz z ilością razy, w których skorzystałeś z pomocy finansowej. Przy piątej pożyczce z rzędu masz możliwość wzięcia już nie 2 000 zł, ale nawet – maksymalnie – 5 000 zł. Tutaj masz możliwość wybrania sobie dowolnie terminu spłaty na tydzień, dwa tygodnie, trzy tygodnie lub na zwykle wybierany przez konsumentów jeden miesiąc.
Osiemnastolatkowie za darmo mogą pożyczyć pieniądze również we Flex Pożyczce. W tym wypadku wnioskodawca również musi być obywatelem Polski, a podczas pierwszy raz zaciąganej pożyczki do jego dyspozycji oddane jest 1 500 złotych. Pożyczka jest dosyć wygodna, ponieważ na spłacenie zadłużenia jest aż sześćdziesiąt dni. Co ważniejsze i warte podkreślenia – pożyczka dla nowych klientów jest absolutnie darmowa. Pożyczka w tej konkretnej firmie wybierana jest również ze względu na możliwość podzielenia części kapitału do spłaty na dwie równe części. Kolejne pożyczki będą jednak wymagać od nas dodatkowych opłat, takich jak prowizje, oprocentowanie czy marże. RRSO będzie wynosiło 0% tylko w przypadku pierwszego razu. Najbardziej zaufani klienci tej firmy mogą jednorazowo pożyczyć nawet 12 000 złotych aż na dwa lata, co czyni ofertę naprawdę wyjątkową.
Tego typu pożyczkę dla młodych znajdziemy również w Hapi Pożyczki. W przypadku tej konkretnej firmy pożyczkobiorcy mogą liczyć na pożyczenie od 800 złotych do nawet 15 000 złotych za jednym razem. Konieczne jest jednak oczywiście zwrócenie ich w określonym umowa terminie. Tutaj jednak każda pożyczka będzie oprocentowana, a więc również pierwsza. Nie zmienia to jednak faktu, że skorzystać z niej mogą również właśnie osiemnastolatkowie. Niektóre młode i niedoświadczone na rynku pracy osoby mogą mieć problem z jej zaciągnięciem, a powodem tego będzie konieczność wykazania stałych oraz udokumentowanych dochodów. Firma wymaga podania jedynie dowodu osobistego przy wypełnianiu wniosku, jednak może poprosić o dodatkowe dokumenty, jeśli wiarygodność klienta starającego się o pożyczkę będzie niewystarczająca.
Nieco inaczej na kwestie pożyczek zapatruje się Monedo Now. Nie musisz w ich przypadku zaciągać kwoty wymienionej przez pożyczkodawcę – samodzielnie określasz jej wysokość, dopasowując do swoich własnych potrzeb. Samodzielnie wybierasz również czas, jakiego potrzebujesz na spłacenie zadłużenia oraz wysokość miesięcznej raty, jaką jesteś w stanie płacić, posiadając takie, a nie inne dochody. Kwoty, z jakich możesz skorzystać, mieszczą się w przedziale od 1 500 złotych do nawet 10 000 złotych. Równie przyjemnie wyglądają możliwe terminy spłaty zadłużenia i wynoszą od sześciu miesięcy do nawet dwudziestu czterech. To wygodne rozwiązanie nie jest jednak zupełnie darmowe. Za swoją wygodę musisz zapłacić dodatkowo prowizję i oprocentowanie, dlatego RRSO takich pożyczek zawsze będzie wyższe niż 0%. Właściwa suma dopłat będzie uzależniona od wybranej przez ciebie formy pożyczki i jej poszczególnych elementów.
Szybka Gotówka to kolejna propozycja pożyczki osiemnastolatków. Firma umożliwia pożyczenie kwot zaczynających się od 100 zł, a kończących się na 6 000 zł. Na spłacenie swojego zobowiązania masz w tym wypadku standardowy kalendarzowy miesiąc. Możliwość pożyczenia pieniędzy na dłuższy czas mają jedynie regularnie korzystający z usług firmy klienci. Maksymalnie możesz zyskać na spłatę nawet sześćdziesiąt pięć dni. Koszty wyliczane są indywidualnie, biorąc pod uwagę zawsze aktualnie obowiązujące oferty. Firma wymaga od klientów wykazania się stałym źródłem dochodów oraz posiadania dobrej historii kredytowej, co w zasadzie z automatu wyklucza skorzystanie z niej przez osiemnastoletnich klientów.
Jednak prawdziwym liderem w branży pożyczkowej, również w odniesieniu do młodych pożyczkodawców, jest Wonga. W ofercie znajdziesz tradycyjne, jednoczęściowe w spłacie pożyczki, ale również pożyczki ratalne – wygodniejsze oraz bezpieczniejsze rozwiązanie szczególnie w przypadku osiemnastolatków o niekoniecznie zawsze ustabilizowanej pozycji finansowej. Pożyczki są przewidziane w przeróżnych wysokościach, począwszy od niewielkiej kwoty 50 zł, skończywszy nawet na 10 000 zł. Maksymalnie możesz pożyczyć pieniądze na okres dwóch lat. Dodatkowo decydując się na pożyczkę w kwocie 1 500 złotych zapłacisz jedynie 10 zł więcej niż pożyczasz. Jeśli jednak potrzebujesz większej sumy, zapłacisz prowizję oraz inne dodatkowe opłaty wyliczane zawsze odpowiednio do konkretnej oferty. Jednak oferta jest naprawdę korzystna, jeśli wziąć pod uwagę okoliczności, w których spłaciwszy dowolne zobowiązanie do 30 dni od zaciągnięcia pożyczki, wszystkie koszty zostają anulowane, a ty cieszysz się w pełni darmową pożyczką. Do wzięcia pożyczki wystarczy jedynie dowód osobisty.
Jedną z najlepszych tego typu ofert dla osiemnastolatków oferuje jednak nie Wonga, a Rapida Money. Powodem jest przede wszystkim konieczność posiadania do zaciągnięcia pożyczki swojego gwaranta, który zapewni spłacenie długu, jeśli sam pożyczkodawca nie da sobie rady z tym zadaniem. To dobre ćwiczenie przedsiębiorczości oraz sposób na zbudowanie dobrej historii kredytowej już w młodym wieku w sposób całkowicie bezpieczny, najlepiej w porozumieniu z rodzicami. Warunkiem zaakceptowania gwaranta jest posiadanie przez niego na własność nieruchomości lub dobrej, konkretnej historii kredytowej. W ten sposób możesz również zyskać znacznie wyższe sumy, niż w przypadku tradycyjnych chwilówek. Rapida Money oferuje pożyczki w wysokości od 5 000 do 25 000 złotych, na czas od roku do czterech lat – zgodnie z wybraną przez klienta opcją. Oprocentowanie oraz dodatkowe koszty ustalane są zawsze indywidualnie, po dograniu w pierwszej kolejności samej koncepcji pożyczki. To rozwiązanie jest polecane szczególnie właśnie młodym osobom, które nie mają doświadczenia w tego typu kwestiach, ale chcą je zdobyć. Bycie gwarantem jest ogromna odpowiedzialnością, dlatego decyzja o zaciągnięciu na siebie pożyczki jest w takich sytuacjach przemyślana dwukrotnie – zarówno przez zainteresowanego, jak i gwaranta. Bezpieczeństwo takich transakcji jest więc dzięki temu zwiększone. To najlepsza propozycja dla młodych inwestorów czy osiemnastolatków znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej.
Biorąc pożyczki w tak młodym wieku trzeba się o wiele mocniej zastanowić nad koniecznością podjęcia takiej decyzji – zaczynanie życia z długami to raczej slaby pomysł w zasadzie w przypadku każdego. Co więcej, nie jest to trudne do zrobienia – zdecydowana większość wymienionych powyżej pożyczkodawców nie wymaga od swoich klientów przedstawiania dodatkowych zaświadczeń – na przykład tych o zarobkach. To zwiększa szanse na nieprzemyślane zadłużenia, które warto kontrolować. Nie znaczy to jednak, że osiemnastolatkowie nie maja smykałki do interesu i nie są w stanie zaczynać rozmyślać o większej firmie – zaczynając właśnie od niewielkich pożyczek.